یکی از اعضای گاماج که به تازگی در جدال درونی اعضای این تشکیلات بر سر دستیابی به قدرت از مسئولیت خود کنار گذاشته شده است در یکی از افشاگریهایش اذعان داشت که گاماج و در راس آن احمد اوبالی مستقیماً با سرویس های اطلاعاتی در ارتباط است و هدف آن بر هم زدن امنیت و ثبات داخلی ایران در مناطق ترک نشین می باشد. این شخص که از اعضای شاخص گاماج محسوب می شد در این افشاگری اذعان داشت که پروژه تخریب وجهه دولتمردان ایران و ... از اولویتهای عملیات روانی در رسانه گون آذ بوده و احمد اوبالی برای اجرای این پروژه توانسته است منابع مالی خوبی فراهم نماید.
براساس اظهارات ایشان گاماج در عرض یک ماه فقط در ترکیه نزدیک به 40 هزار دلار پول خرج کرده است. ایشان تاکید داشتند که چنانچه لازم باشد به صورت جزء به جزء می تواند مخارج گاماج را در اختیار رسانه ها قرار دهد. وی هدف خود از افشای این موارد را دفاع از حیثیت خویش عنوان نموده و اظهار داشت که چگونه می شود که گون آذ با مخارج سرسام آور اداره می شود و گاماج با چنین هزینه هایی می چرخد اما برای ... بودجه در اختیار وی گذاشته نمی شود؟
این عضو سابق رده بالای گاماج از طرح احمد اوبالی برای حذف تدریجی فعالان شاخص و جایگزین نمودن آنها با افراد جدید صحبت به میان آورده و اظهار داشت که هر چه شرایط سیاسی منطقه خاورمیانه دشوار تر می شود، سیاستهای گاماج نیز به سمت رادیکالیزه تر شدن پیش می رود و احمد اوبالی در مقابل افرادی مثل ... که هم از دانش سیاسی بالایی برخوردار هستند و هم دارای موقعیت مستقلی در گاماج می باشند در حالت انفعالی قرار دارد و می ترسد که این افراد در مقاطع کاری آینده تن به خواسته های او ندهند بنابراین برای این که از هم اکنون جلوی نافرمانی آنها و اعتراضات آنها را بگیرد، در تلاش است که با شیوه هایی خاص آنها را از موقعیت خودشان کنار بگذارد.