خبرگزاری آشکار ؛ نماینده مردم بناب در مجلس گفت: مردم آذربایجان در سال همدلی و همزبانی اجازه نخواهند داد گروه‌های معاند نظام از موضوعی سوءاستفاده کنند.

به گزارش خبرگزاری آشکار  از بناب، حجت‌الاسلام محمد باقری‌بنابی صبح امروز در گفت‌‌وگو با خبرنگاران در واکنش به توهین انجام شده در برنامه پخش شده از شبکه دوم سیما اظهار داشت: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری بنام دولت، ملت، همدلی و همزبانی نامگذاری شده است، صدا و سیما برخلاف این شعار عمل کرده و باعث رنجش خاطر مردم ترک زبان کشورمان شده است.

وی با اظهار تأسف از این اقدام شبکه دوم سیما افزود: متأسفانه صدا و سیما در سال‌های گذشته نیز مرتکب چنین اشتباهاتی شده و عملاً باعث شده مردم این استان‌ها آزرده خاطر شوند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: یکی از عللی که باعث می‌شود در صدا و سیما هر از گاهی شاهد چنین اتفاقاتی باشیم، به خاطر این است که هیچ نظارتی بر برنامه‌های رسانه ملی بویژه در برنامه‌های طنز صورت نمی‌گیرد.

باقری‌بنابی با اشاره به طرح نظارت بر عملکرد صدا و سیما از سوی مجلس شورای اسلامی گفت: تاکنون این طرح در مجلس عملیاتی نشده است.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود پیشنهاد کرد کرسی‌های آزاداندیشی که مورد تأکید مقام معظم رهبری است، توسط نخبگان و دانشگاه‌ها در خصوص عملکرد صدا و سیما در دانشگاه‌ها برگزار شود.

باقری‌بنابی افزود: در این کرسی‌ها عملکرد صدا و سیما به صورت نقد دلسوزانه مورد بررسی قرار گیرد که صد درصد در پیشگیری از وقوع چنین اتفاقاتی تأثیر مثبت دارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: قدم برداشتن برخلاف توصیه‌های مؤکد رهبر معظم انقلاب در دستگاهی که با عنوان رسانه ملی فعالیت می‌کند، دور از شأن یک دستگاه فرهنگی است.

وی تصریح کرد: مردم آذربایجان در سال همدلی و همزبانی اجازه نخواهند داد گروه‌های معاند نظام از این موضوع سوءاستفاده کنند و مردم متدین و شهیدپرور آذربایجان با اتخاذ تدابیر لازم اجازه هیچگونه سوءاستفاده از سوی جریان‌های معاند را نخواهند داد.