خبرگزاری آشکار ؛ حکومت جمهوری آذربایجان سالهاست که از طرف کدخدای خود، مامور شده تا به هرنحو ممکن، اسلام ستیزی را ترویج دهد.

یادداشت حجت الاسلام همایونی

حکومت جمهوری آذربایجان سالهاست که از طرف کدخدای خود، مامور شده تا به هرنحو ممکن، اسلام ستیزی را ترویج دهد، که مختصرا به چندین مورد اشاره می شود:

۱)ممنوعیت حجاب

۲)ممنوعیت خواندن نماز در ادارات دولتی

۳)ممنوعیت حضور دانش آموزان ،در عزاداریهای اهل بیت(ع)، که درصورت حضوراز مدرسه اخراج می شوند

۴)گسترش فرقه های انحرافی، مانند: تشکیل فرقه ی (مهدیچی لر)که ازحمایت دستگاههای اطلاعاتی آذربایجان برخورداره و یا از ترویج تفکرات شمنیزم گرفته تا کریشنا موروتی و پایولو و…

۵)ایجاد وتاسیس بنیادهای ضداسلامی و ضددینی و ترویج تفکرات لاییک وغرب گرا که در راس آن می توان به بنیاد حیدر علی اف اشاره کرد.
۶)محدودیت و یا منع برخی از کتب های اسلامی خصوصا کتب هایی که راجع به حادثه عاشوراست و ازطرفی ترویج کتب های ضد اسلامی که متاسفانه تابحال چندین بار کتاب (آیات شیطانی)چاپ و توزیع شده است.

۷)تخریب مساجد شیعیان  ۸)ترویج تفکرات وهابیت

چرا این حاکم خود فروخته، درمساله قره باغ تا بحال هیچ اقدامی نکرده است؟

ضمن همدردی با برادران و خواهران آذربایجان در آن سوی ارس، معتقدم که یقینا مجاهدت های شما در دستگاه عدل الهی ثبت ومحفوظ است، ویقین داشته باشیم به وعده ی الهی که فرمود: جاءالحق وزهق الباطل، درطول تاریخ ما شاهد بوده ایم که باطل نمی تواند دوام بیاورد، اگر امروز می بینیم که حاکم جمهوری آذربایجان برای تخریب وجهه اسلام ناب محمدی (ص) دست به دامن وهابیت شده این نشانگر پیروزی شماست، چراکه تا بحال هر مقوله ای را برای اسلام ستیزی بکار برده جواب نگرفته و امروز قصد دارد اسلام حقیقی را با اختلاط به اسلام وهابی گری شکست دهد. باید ازحکومت جمهوری  آدربایجان سوال کرد: شماکه  مدعی مبارزه با تروریست هستید چرا تابحال قامت سلیمان اف و …  که مُبلغ بزرگ وهابی در آذربایجان هستند را زندانی نکرده اید؟؟ کسی که صراحتا از داعش حمایت می کند تروریست است یاکسی مثل حاج محسن صمداف و حاج طالع و…. که مروج اسلام ناب است؟

چرا باید درجمهوری آذربایجان که بیش از ۹۶ درصد از جمعیتش مسلمان و۸۵ درصد آن شیعه است، وهابیت بیش از۱۵۰ مسجد را غصب کنند و به راحتی تفکرات افراطی خودشان را تبلیغ نمایند اما حکومت جمهوری آذربایجان همچنان نظاره گر باشند؟؟ مگر وهابیون، همان تروریست ها نیستند که حکومت جمهوری  آدربایجان  ادعای  مبارزه با انها رادارد؟  تا بحال چند نفر از این وهابیون را دستگیر کرده اند؟

چرا این حاکم خود فروخته، درمساله قره باغ تا بحال هیچ اقدامی نکرده است؟ باید از الهام علی اف سوال کرد تو که این همه بر کدخدایان خود تکیه کرده ای در حل وفصل مناقشه قره باغ همین کدخداهای تو در(مینسک) چه کاری برای اراضی اشغالی  تو اقدام کرده اند؟!

چرا با سلاح هایی که از اسرائیل می گیرید به فکر آزادسازی قره باغ نیستید؟

باید ازاین حاکم خود فروخته سوال کرد توکه خود را به رژیم جعلی اسراییل فروخته ای، تا جایی که وزیرامورخارجه رژیم غاصب اسراییل با پررویی تمام  جمهوری آدربایجان را حیاط خلوت خود می داند، چه نفعی به مردم و به دیار مردم جمهوری  آذربایجان رسانده اند؟

اینکه حکومت جمهوری آذربایجان تا بدین حد و اندازه نفت را در اختیار رژیم منحوس وغاصب اسراییل قرار می دهد و مدعی می شود در قبال این همه نفت، تجهیزات و سلاح از اسراییل می گیریم پس چرا با آن سلاحها، تابحال نتوانسته اند ۲۰ درصد از اراضی خودشان را آزاد کنند؟؟

از دوحالت خارج نیست، یا دروغ می گوید ویا راست، اگر دروغ می گویند این ظلم بزرگیست بر مردمان آذربایجان، چرا باید ذخایر ملی مردم مظلوم آذربایجان را در اختیار یک رژیم خون آشام قرار بدهند ولی مردمان مظلومش حتی برای تامین مایحتاج زندگی خودشان به مرزهای بیله سوار پناه بیاورند؟ برای مداوای امراض خودشان به تبریز سفر کنند؟

اگر راست می گویند و درقبال آن همه نفت سلاح وتجهیزات از اسراییل غاصب دریافت می کنند پس چرا تابحال برای آزادسازی اراضی خود از ارمنستان هیچ اقدامی نکرده اند؟

باید از حکومت جمهوری آذربایجان سوال کرد شما تابحال هرازچندگاهی به بهانه دراشغال بودن ۲۰درصد اراضی خود اقدام به انعقاد قراردادهای نظامی چند میلیاردی با رژیم جعلی اسراییل بسته اید نتیجه اش چه شده است؟ آیا قابل تامل نیست؟!

آری برادران و خواهران مظلوم جمهوری آذربایجان، همه ی این سوالها یک جواب دارد  آن هم  این است که حکومت جمهوری آذربایجان انقدر به اسلام و شما مسلمانان عزیز کینه دارد که ترجیح می دهد همان اراضی ۲۰درصد تحت سیطره ارمنی ها باشد اما به دست مسلمانها نیفتد. این همان حقیقتی است که غرب و در رأس آن امریکا برای الهام علی اف دیکته کرده اند.

و الا اگر راست می گویند مساله قره باغ را بسپارند به دست حزب اسلامگراها تا ببینند می توانند اراضی خوشان را ازسیطره ارمنستان دربیاورند یانه؟ آیا عجیب نیست تنها حزبی که برای باز پس گیری اراضی خودشان واکنش نشان داده اند حزب اسلامگرایان است که انها هم،  یا به دست حکومت شهید شوند یا زندانی؟

آیا نباید ازحکومت جمهوری آذربایجان سوال کرد که دراین ۲۰سال بیش از ۳۰بار با مسئولین و با حکام ارمنستان دیدار وملاقات داشتید چرا تابحال به حل و فصل قره باغ اشاره ای نکرده اید؟؟ بااینکه تابحال، رهبر ایران از ان ۲۰درصد تحت سیطره ارمنستان باعنوان (غصب )یاد می کند ولی هیچ وقت حکومت جمهوری اذربایجان چنین دیدگاهی نداشته است!!

ازحکومت جمهوری اذربایجان سوال می کنیم مگر گناه امثال روشن جواد اف چه بود؟؟ چراباید کسانی که بخاطر دفاع از مرز و بوم خودشان می جنگیدند خلع سلاح می شدند و سپس نیز حکومت جمهوری اذربایجان شهیدشان کرد؟

آری برای حکومت جمهوری آذربایجان اشغال اراضی و قتل عام شدن مسلمانان هیچ ارزشی ندارد و با اطاله مناقشه قره باغ می خواهند این اراضی را هم مثل فلسطین اشغالی به مردم خودشان بقبولانند که دیگر آن اراضی برگشتنی نیستند.

برادران و خواهرانم در جمهوری آذربایجان یقینا این حکومت خود فروخته آذربایجان با توجه به اوضاع خاورمیانه، ظلم های خود را تشدید خواهد کرد چرا که  امثال الهام علی اف تصورشان براین است که با اتکا بر غرب و امریکا می توانند جایگاه خودشان را تثبیت کنند و کسی هم که چنین تفکری دارد و در پی شهوت قدرت است جان ومال و خاک مسلمانها برایش هیچ ارزشی ندارد.

مگرغیراز این بود که در خوجالی شیعیان را بخاطر رسیدن به قدرت  قتل وعام کردند؟ و در زمان حاضر هم حکومت جمهوری آذربایجان حزب اسلامگرایان را رقیب بزرگی بر خود می داند که برای از بین بردن این حزب الهی چاره ای ندیده الا اینکه با راه دادن به مبلغین وهابیت در خاک آدربایجان و اختلاط  اسلام حقیقی با اسلام وهابی  به جان اسلامگرایان حقیقی بیفتد و یقینا  با سخت گیری و برخورد ظالمانه خود برای  کسانی که در تحقق برپایی عدالت و یاترویج اسلام ناب محمدی (ص) هستند خواستار سکوت و به انزوا کشیدن مجاهدین حقیقی فی سبیل الله خواهد شد. اما یقین داشته باشیم به وعده ی الهی که فرمود: یریدون ان یطفیو انورالله بافواههم…خداوند متعال اراده فرموده که نور خود را جاودانه نگه دارد با اینکه مشرکین نمی خواهند …آری نورالهی را نمی توان خاموش کرد و بزودی خواهیم دید که چگونه حاکم جمهوری آذربایجان به همت شما مسلمانان عزیز به عاقبت شومی مثل حسنی مبارک و صدام مبتلاخواهد شد.

مگر ۱۹ژانویه سال ۱۹۹۰ را فراموش کرده ای؟


جناب الهام علی اف، این مردم آذربایجان همان مردمانی هستند که در دوره حاکمیت ۷۰ساله کمونیست که الحاد و بی دینی را کلا در اذربایجان ترویج می داد و شرایط عمومی مسلمانان را بسیار سخت تر کرده بود به لطف خدا بازهم نتوانستند ماهیت مذهبی مردم اذربایجان را ازبین ببرند، مگر ۱۹ژانویه سال ۱۹۹۰ را فراموش کرده ای؟

مگر شاهد نبودیم که چگونه مردم اذربایجان از آن سوی ارس باشعار لا اله الاالله سیم خاردارها را کندند و خودشان را بر اب  یخ و سرد ارس زدند ومثل سیل خروشان به خاک ایران رسیدند، خاک ایران رابوسیدند تا بگویند هویت خودمان را فراموش نکرده ایم، مساجد را بوسیدند تا بگویند بعداز ۷۰سال حکومت کمونیستی، عبودیت وبندگی را فراموش نکرده ایم، قرآن ها رابوسیدند تابگویند نبوت و وحی الهی رافراموش نکرده ایم ، پرچم های عزاداری  حسینی را بوسیدند تا بگویند ولایت ومکتب عاشورا را فراموش نکرده ایم.

جناب الهام علی اف ۷۰سال ازتو بزرگترها که ادعای خدایی داشتند نتوانستند ماهیت مردم را تغییر بدهند توکه جای خود داری و یقین بدان  نمی توانی کسی که شهادت در راه  خدا را برای خود حیات طیبه می داند به انزوا بکشانی و آتشی که درشهرک نارداران روشن کردی بزودی دامنگیرت خواهد شد و بزرگتر از تو صدام و حسنی مبارک بود که در اغوش غرب جاگرفته بودند آخرشان چه شد؟؟