خبرگزاری آشکار ؛ برگی گفت: سناریوی دشمنان اینست که به منادیان دین و اسلام در آذربایجان تهمت های ناروا بزنند. و برای رسیدن به این هدف، دست به هر کاری می زنند.

به گزارش خبرگزاری آشکار به نقل از زیتون، مراسم اربعین شهدای نارداران در مسجد الصادق تبریز برگذار شد. در این مراسم که نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی، آیت الله شبستری و اقشار مختلف مردم حضور داشتند، حجت الاسلام لنکرانی از روحانیون جمهوری آذربایجان گفت: اگر امروز شما مردم فهیم تبریز و ایران با شیعیان آذربایجان همدردی می کنید,این نشانگر غیرت دینی شما است. همصدایی شما با مظلومین یعنی سربازان غیرتمند امام زمان هنوز هم بیدار هستند و دین و انقلاب اسلامی حامیان دلسوزی دارد.

عده ای در صدد به فراموشی سپردن هویت شیعه ی مردم آذربایجان هستند

وی گفت:مسله ی آذربایجان مسئله ی ساده ای نیست,حادثه ی نارداران دلایل متعددی دارد, هویت مردم جمهوری آذربایجان تشیع است. هویتی که عده ای می خواهند آن را به فراموش بسپارند.

لنکرانی بیان داشت: مقاومت مسلمانان آذربایجان در حد بسیار مطلوبی ادامه دارد, مجلس آذربایجان رسما درصدد ممنوعیت حجاب در کشور بودند, در این راستا نهضت حجاب به راه افتاد و علما و مبارزان بسیاری در این راه به زندان ها افتادند.

کجاست آن پان ترکی که امروز از نارداران حمایت کند؟!

وی اظهار داشت: برنامه ی اجرا شده در نارداران یک سلسله سناریوی از پیش طراحی شده ی استکبار جهانی بود که در نیجریه و عربستان هم پیاده شد.

لنکرانی با اشاره به برنامه ریزی ها برای تحریف حرکت شیعیان آذربایجان گفت: قرار دادن عکس حاج طالع در کنار ابوبکر بغدادی سناریوی خطرناک دشمن بود که شیعه را همدست جنایات داعش بداند,اما این سناریو هم در ذهن مردم آذربایجان شکست خورد.

فاجعه ی نارداران، جزو سلسله سناریوهای از پیش طراحی شده توسط استکبارجهانی/ما قدر ولایت فقیه را می دانیم

وی گفت: دشمن با برنامه ریزی های مختلف، از فرهنگی و اعتقادی گرفته تا فیلم و سریالهای منحرف به دنبال تضعیف اعتقادات است. آنها همیشه نتایج عملکرد خود را در روز عاشورا می سنجند.  هرچند که عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد. زیرا که با این فاجعه امسال سی درصد برجمعیت حسین حسین گویان آذربایجان در محرم اضافه شد، و این یعنی شکست برنامه ریزی های دشمن.به تعبیر امام وای برآن روزی که دشمن ما راتعقیب کند, تعقیب و به شهادت رساندن دوستان ما نشان دهنده ی حق بودن راه ماست.

وی با بیان این مطلب که امروز کجاست پانترکها و پان آذرها که از مظلومین نارداران حمایت کنند؟گفت:قدر ولایت فقیه را بدانید, به برکت ولایت فقیه، قدرت های بزرگ دنیا مستاصل مانده اند, اگر ولایت فقیه نبود یک روز هم نمی توانستیم حرم حضرت زینب را حفظ کنیم, امروز دولت ها و ملت ها محتاج شیعیان هستند.

امسال، ۳۰ درصد برجمعیت حسین گویان آذربایجان اضافه شد/وای بر آن روزی که دشمن ما را تعقیب کند

لنکرانی در پایان گفت:شیعیان جمهوری آذربایجان در جنگ ایران و عراق، با مسلمانان شما همدردی می کردند. بودن افراد زیادی که می خواستند از آذربایجان به ایران بیایند و در این جنگ مقابل کفر شرکت کنند که معمولا دستگیر و زندانی می شدند., امروز با دیدن همدردی های شما به یاد آن روزها افتادم.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام برگی بیان داشت: نماز فاصله ی بین ایمان و کفر است, روزه سپر آتش جهنم است و به تعبیر الهی همه ی اعمال به خاطر نفس انسان است.

وی با بیان این مطلب که خداوند از حضرت موسی میپرسد آیا به خاطر من با کسی دوست یا دشمن شده ای؟ گفت: این تجمع ها از لحاظ تولی و تبری بسیار مهم است, حساسیت کار و همدردی با شیعیان اذربایجان طوری است که مقام اول استان با هدف انجام تکلیف و دوستی با دوستان خدا و دشمنی با دشمنان خدا, در این اجتماع حاضر می شود.

برگی بیان داشت: فقیه واقعا فقیه نمی شود مگر آنکه ارتباط خود با جماعت را محض رضای خدا برقرار کند و در مقابل ظالمان فریاد بکشد و از مظلومین حمایت کند.

ولایت سفیه، علت ظلم های دنیا

وی اظهار داشت:اگر امروز عربستان جرات پیدا می کند و با اسراییل صیغه ی خواهر خواندگی می خواند, علت اینست که ولایتشان,ولایت سفیه است.

وی با اشاره به خط و مشی امام خمینی، گفت: آن روزی که حضرت امام ندای احساس خطر را سر داد و فرمود سعادت مسلمانان بدست ولایت فقیه است، جناب زکزاکی یک سنی مذهب و کارشناس مسائل اقتصادی بود,اما با تحقیق واقعی شیعه می شود و در حدود یازده میلیون نفر آفریقایی را شیعه می کند و در آنجا  به خمینیون معروف می شوند.

وی افزود: دشمن در این حین می بیند که افریقا از دست می رود, شرق عربستان هم مثل افریقا همه درحال به پا خواستن هستند. در این شرایط است که دشمن، دستان کثیف خود را به خونهای مظلومان آلوده می کند.

برگی بیان داشت: در آذربایجان هم شرایط همین است. در حالی که آذربایجان از حکومت کمونیست رها شده بود، شیعه ی آذری، همچون گلی از بین خوارها  رشد کرد. از بین کمونیست ها دیدند که حاج علی اکرام و محسن صمداف ها ظهور کرند.

شیعه آذری بعد از فروپاشی کمونیست، همچون گلی در میان خارها رشد کرد

وی گفت: سناریوی دشمنان اینست که به منادیان دین و اسلام در آذربایجان تهمت های ناروا بزنند. و برای رسیدن به این هدف، دست به هر کاری می زنند.

وی اظهار داشت:درکشوری که اکثریت مردم شیعه است, کریسمس را به صورت ملی برگزار می کنند و آن را تعطیل رسمی اعلام می کنند. اما مراسمات عاشورای حسینی را تعطیل می کنند و به هیچ کارمندی در روز عاشورا اجازه ی گرفتن مرخصی هم نمی دهند.

روایتی از حسرت بانوان محجبه ی آذری که از زیارت امام رضا(ع) و اهل بیت(ع) محروم مانده اند

برگی بیان داشت: گوش ها را با آزادی و حقوق بشر قلابی کر کردند اما امروز بانوان محجبه ی آذربایجانی برای زیارت امام رضا حق مسافرت با عکس باحجاب را ندارند.

وی ادامه داد: به تعبیر حاج علی اکرام, نارداران, قم آذربایجان است, دشمن از این وضعیت عصبانی است و صدور انقلاب را در یک کشور کمونیستی باور نمی کرد.

دشمن، صدور انقلاب را در یک کشور کمونیستی باور نمی کرد

وی گفت: آذربایجان کشوری است که اسراییل در آن مدارس و دانشگاه زد و خیابان هایی را با تکنولوژی غربی زیر سازی کرد و ساخت اما انقلاب طوری صدور کرد که خیابان های ساخته شده توسط اسراییل را بنام امام خمینی نامگذاری کردند.

برگی در پایان اشاره ای هم به  انتخابات پیش روی ایران داشت و گفت: اگر در جریان انتخابات بی تفاوتی بخرج دهیم و از نفوذ دشمنان مراقبت نکنیم,در قیامت, شهدا هم اگر از ما بگذرند، آن شیعه ی اکوادوری و آفریقای که زیر سخت ترین و خشن ترین تهدیدات دینداری می کند  یقه ی ما را خواهد گرفت و شکایت خواهد کرد، که بی توجهی شما به ماضربه وارد کرد.

اگر در انتخابات مراقب نباشیم فردای قیامت شهدا هم بگذرند شیعیان آفریقا از ما نخواهند گذشت

وی گفت: امروز ایران مرکز اسلام واقعی و ناب و مهد تشیع است. همه به ایران چشم دوخته اند. دشمنان داخلی و خارجی انقلاب بدانند که پا پس نخواهیم کشید.  نوکران امریکا که امروز علامه سازی می کنند و برنامه هایی برای مجلسین پیش رو دارند، کور خوانده اند.